TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zachodniopomorskie: Przywrócić turystykę zagraniczną
TransInfo.pl - Opublikowano: 06.06.2020 16:00:43
Zachodniopomorskie: Przywrócić turystykę zagraniczną; fot. UMWZ

-"Każdy dzień zwłoki w opracowaniu klarownych zasad odmrożenia turystyki zagranicznej, to straty liczone w milionach nie tylko dla Pomorza Zachodniego, ale dla całej Polski – alarmuje Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.

2 czerwca spotkał się on z przedsiębiorcami ze Świnoujścia, którzy opisywali dramatyczną sytuację swojej branży. Dlatego marszałek zwrócił się w ich imieniu do wicepremier Jadwigi Emilewicz z prośbą o pilne spotkanie, w czasie którego miałaby przedstawić tzw. mapę drogową określającą zasady przywrócenia ruchu dla turystów zagranicznych.

-"Brak precyzyjnych informacji, kiedy turyści mogą przyjechać do Polski bez obowiązku kwarantanny i na jakich zasadach sprawia, że osoby planujące wakacje wybierają inne destynacje. Teraz jest kluczowy moment w walce o zagranicznego klienta. Inne kraje zrozumiały to szybciej i wygrywają z Polską w przedbiegach. Przedsiębiorcy mówili o lawinie odwoływanych rezerwacji na lipiec, sierpień i wrzesień, czyli te miesiące, które mogą zadecydować o przetrwaniu bądź upadłości setek firm – mówi Olgierd Geblewicz. – To niedopuszczalne, bo stanowić będzie nie tylko o potężnych stratach dla gospodarki Pomorza Zachodniego, ale dla branży turystycznej w całej Polsce.

Marszałek zwraca też uwagę, że ta sytuacja fatalnie wpłynie nie tylko rozpoczynający się właśnie sezon, ale będzie dotkliwa także w przyszłych latach. Turyści raz zmuszeni do rezygnacji z wcześniej zaplanowanych podróży łatwo zmieniają upodobania i w przyszłości wybierają inne miejsca, do których nie zostali w żaden sposób zniechęceni.

Proniemiecka polityka?

-"Czas gra na niekorzyść całej branży, ale także samorządów. Trzeba pamiętać, że zasady określone przez rząd, to dopiero pierwszy krok. Ciężar dostosowania się do nich i przygotowania infrastruktury do nowych warunków spada na przedsiębiorców, ale także na gminy . To również będzie wymagało czasu i nakładów finansowych. Musimy mieć możliwość dobrego zorganizowania pobytu zagranicznych gości, aby był bezpieczny zarówno dla nich, jak i mieszkańców regionu – dodaje Olgierd Geblewicz.

Podczas spotkania przedsiębiorcy nie kryli swojego oburzenia na opieszałość rządu. – Utrzymując nakaz kwarantanny rząd wspiera niemieckie hotele, które są pełne.

Czy to nie jest polityka proniemiecka? – pytał jeden z nich. – Jeżeli sytuacja się utrzyma dłużej, to po promenadzie w Świnoujściu więcej będzie spacerować komorników i syndyków masy upadłościowej, niż turystów!- dodał inny.

-"Turystyka jako jedna z wiodących gałęzi gospodarki województwa zachodniopomorskiego, ma znaczny udział w PKB województwa - ok. 15%. W związku z obostrzeniami związanymi z przeciwdziałaniem pandemii COVID – 19 branża turystyczna i okołoturystyczna są najbardziej poszkodowane. Odbudowa jej pozycji wymaga natychmiastowej reakcji, w tym przede wszystkim rozpoczęcia standardowej obsługi klientów z kraju i zagranicy, by uchronić przed upadkiem wiele firm stojących dziś u progu bankructwa" – czytamy w piśmie do minister Jadwigi Emilewicz. – "Wiele krajów, m.in. Włochy, Hiszpania, Portugalia, Słowenia, Grecja, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Słowacja, Dania, Litwa, Wielka Brytania, Egipt, Turcja, z dużym wyprzedzeniem nakreśliły swoim przedsiębiorcom, od kiedy i na jakich zasadach będzie funkcjonowała turystyka przyjazdowa. Cypr zaoferował ponadto kwarantannę na koszt państwa wszystkim turystom, którzy ulegną zarażeniu koronawirusem. Polska nadal pozostaje krajem, który niczego nie może zapewnić przedsiębiorcom ani zaoferować turystom".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rząd
turystyka
Zachodniopomorskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....