TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wrocławscy strażnicy miejscy kontrolują komunikację miejską
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.08.2020 18:00:13
Wrocławscy strażnicy miejscy kontrolują komunikację miejską (foto: UMW)

Dziennie kilkudziesięciu funkcjonariuszy straży miejskiej sprawdza, jak mieszkańcy Wrocławia stosują się do zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią Covid-19.

Straż miejska na bieżąco analizuje sytuację i nie wyklucza zwiększenia ilości kontroli - mówił rzecznik wrocławskiej Straży Miejskiej Waldemar Forysiak.

Jak powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Straży Miejskiej Waldemar Forysiak, od początku trwania epidemii strażnicy prowadzą działania we wrocławskich urzędach miejskich, gdzie mierzą pracownikom i interesantom temperaturę oraz pilnują, aby osoby oczekujące na wejście utrzymywały wymagany dystans społeczny. "Wyrywkowo natomiast kontrolujemy komunikację miejską - tramwaje i autobusy oraz sklepy, zwłaszcza te w centrum miasta" – wyjaśnił.

Rzecznik dodał, że codziennie w działaniach tych bierze udział kilkudziesięciu strażników. "Straż miejska na bieżąco analizuje sytuację i w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na Covid-19 bierze pod uwagę zwiększenie ilości kontroli" – powiedział rzecznik.

Jak zauważył, wśród mieszkańców Wrocławia są osoby, które nie utrzymują zalecanego dystansu społecznego oraz nie używają maseczek. "Te osoby bagatelizują zagrożenie, a zwracanie im uwagi przez strażników chcą obracać w żart" – mówił.

Forysiak wyjaśnił, że strażnicy miejscy w większości przypadków zwracają tym osobom uwagę na konieczność przestrzegania zaleceń dotyczących Covid-19. Niektóre osoby są legitymowane i pouczane. Mandaty – jak mówił – nakładane są w ostatnim okresie sporadycznie.

"Mandaty były nakładane w pierwszej fazie obostrzeń. Było ich kilka dziennie w kwocie od 100 do 500 zł. Dotyczyły one głownie nieprzestrzegania zakazu wchodzenie do parków, utrzymywania dystansu społecznego oraz noszenia maseczek. Często połączone były z lekceważącym podejściem osób karanych i czynami zabronionymi - np. spożywaniem przez te osoby alkoholu. Kiedy nastąpiło luzowanie obostrzeń strażnicy w większości pouczali osoby naruszające jeszcze istniejące nakazy dotyczące Covid-19" – powiedział rzecznik.

Zwrócił też uwagę, że jest wiele osób, które same stosują się do zaleceń i w sytuacji zwracania przez strażników uwagi osobom naruszającym przepisy - reagują pozytywnie popierając takie kontrole.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
koronawirus
straż miejska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....