TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

We wrześniu pasażerowie skorzystają z wyremontowanego dworca
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.08.2020 08:00:33
We wrześniu pasażerowie skorzystają z wyremontowanego dworca

Od września pasażerowie skorzystają z wyremontowanego dworca autobusowego w Kielcach. W związku z tym planowane są poważne zmiany w kursowaniu autobusów. Obejmą one aż 40 linii.

Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach poinformowała, że do 12 sierpnia firma Budimex ma wyznaczony termin zakończenia remontu dworca. "Po tym terminie ZTM przystąpi do odbioru inwestorskiego. Jednak najważniejsze odbiory ze strony sanepidu i straży pożarnej już zostały wykonane. Mamy nadzieję, że nic nie przeszkodzi, aby ten dworzec otworzyć zgodnie z planem" – powiedziała.

Damian zapowiedziała także, że w związku z udostępnieniem dworca planowana jest zmiana w siatce połączeń komunikacji miejskiej.

"Chcemy uporządkować ruch autobusów podmiejskich, które aktualnie kończą swoje trasy w różnych częściach miasta m.in. na ulicy Kaczmarka, Puscha, Massalskiego czy Kolberga. Wszystkie te autobusy będą skierowane na dworzec autobusowy" – poinformowała.

Zaznaczyła, że będzie to wymagać także zmian w kursowaniu aż 40 linii miejskich. W związku z tym miasto ogłasza konsultacje społeczne w sprawie planowanych zmian. Do 23 sierpnia mieszkańcy mogą zgłosić swoje uwagi. Nowe założenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej będą wprowadzane od początku września. "Zmiany obejmują ponad 40 linii autobusowych. Z racji wielkości przedsięwzięcia planujemy to robić stopniowo i o wszystkim na bieżąco informować mieszkańców" – powiedziała.

Dodała, że z dworca odjeżdżać będzie 37 prywatnych przewoźników. Jednak prawdopodobnie ta liczba się zwiększy, ponieważ wnioski cały czas napływają. Na tę chwilę wiadomo, że od początku września z dworca będzie wykonywanych 440 kursów.

"Dworzec nabrał nowego obrazu (...). Koronawirus spowodował, że w mieście musieliśmy zrezygnować z wielu imprez w tym Święta Kielc. Dlatego 27 sierpnia chcemy zaprosić wszystkich na uroczyste otwarcie dworca autobusowego. Będzie on połączony z programem artystycznym i pokazami" – zapowiedział Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

W planach są między innymi pokazy artystyczne w wykonaniu młodzieży z miejskich instytucji kultury, koncert zespołu Mafia oraz spektakl świetlny stworzony przez Dariusza Makaruka.

Oddany do użytku w 1984 r. dworzec autobusowy w Kielcach jest jednym z najbardziej charakterystycznych pod względem architektonicznym budynków w mieście. Zbudowany na planie koła, ma formę rotundy zwieńczonej kopułą ze świetlikami.

Od 2018 roku budynek przechodził gruntowny remont. Ze starego obiektu zachowała się jedynie metalowa konstrukcja. Jak dotąd zamontowano nowe miedziane zadaszenie oraz charakterystyczne świetliki. Budynek ma też nową szklaną elewację. Szyby zostały sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych i w zależności od natężenia światła będą automatycznie zmieniać swoja barwę. Po przebudowie na dworcu znajdą się ruchome schody, windy, poczekalnia dla pasażerów, przechowalnia bagażu i punkty gastronomiczne. Na antresoli dworca ma pojawić się mediateka.

Modernizacja kieleckiego dworca autobusowego wykonuje firma Budimex, a koszt tej inwestycji to prawie 69 mln zł.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kielce
ZTM Kielce
dworzec

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....