TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

UITP rekomenduje CO-APS. Apka, która uratuje transport?
TransInfo.pl - Opublikowano: 09.09.2020 09:30:39
UITP rekomenduje CO-APS. Apka, która uratuje transport?

Celem kampanii UITP "Back to Better Mobility" jest powrót do normalności, czyli swobodnego poruszania się i bezpiecznego podróżowania. Jak to jednak zrobić w "oparach" pandemii?

Mimo, że dotychczasowe dowody naukowe wskazują, że do tej pory nie było wielu zakażeń w systemach transportu publicznego, ważne jest, aby branża komunikacyjna kontynuowała wysiłki na rzecz zapewnienia podróżnym możliwie najbezpieczniejszego środowiska.

I właśnie w tym miejscu pojawia się apka CO-APS.

CO-APS od EIT

UITP z przyjemnością ogłasza, że uczestniczy w tym nowym unijnym projekcie, który gromadzi 8 partnerów w celu opracowania nowej aplikacji mobilnej, która pomoże ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Ma to nastąpić poprzez inteligentne zarządzanie gęstością w transporcie publicznym i przestrzeniach publicznych.

Ryzyko zakażenia to połączenie odległości, czasu trwania kontaktu, noszenia lub nie noszenia masek. Biorąc to pod uwagę, aplikacja CO-APS tworzy pełny obraz sytuacji w czasie rzeczywistym i zapewnia pasażerom więcej opcji i wyborów.

-"CO-APS jest dobrym przykładem, jak chcemy sprostać najważniejszemu wyzwaniu mobilności miejskiej związanym z pandemią, czyli zapewnieniu bezpieczeństwa w korzystaniu z transportu publicznego" - powiedział Daniel Serra, dyrektor Innovation Hub South w EIT Urban Mobility.

CO-APS stale gromadzi dane (z czujników obecności, kamer, weryfikacji biletów itp.) w celu określenia gęstości na określonej stacji, w danym pojeździe lub obszarze. Przekazując pasażerom te informacje, mogą oni dalej podjąć świadomą decyzję o dalszej swojej podróży.

Apka jest opracowywany nie tylko dla pasażerów, ale także przez pasażerów. Bo kto lepiej dzieli się informacjami o gęstości w transporcie publicznym niż ludzie, którzy z niego korzystają? Dlatego CO-APS gromadzi też dodatkowe dane od użytkowników, prosząc ich o podanie informacji o zagęszczeniu. Jak bardzo jest zajęty peron na określonej stacji? Jaki procent pasażerów nosi maski?

System punktowy

Dodatkową zachętą do korzystania z aplikacji mają być wyzwania i gry w aplikacji , a także system punktów, które pasażerowie mogą wymienić na zniżki, bilety lub inne usługi.

-"Musimy skorzystać z okazji, aby zapewnić wszystkich pasażerów, że nasz sektor zapewnia możliwie najlepsze warunki w zakresie bezpiecznego podróżowania. Transport publiczny musi znajdować się w centrum miast, dlatego inicjatywa CO-APS przyczynia się zarówno do wyjścia z obecnego kryzysu, jak i przygotowuje nas na kolejne padmie" - twierdzi Umberto Guida, starszy dyrektor K&I w UITP.

CO-APS jest finansowany przez EIT Urban Mobility, inicjatywę Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT). Od stycznia 2019 r. EIT Urban Mobility działa na rzecz pozytywnych zmian w sposobie poruszania się ludzi po miastach, aby uczynić je bardziej przyjaznymi dla życia.

Pierwsze testy CO-APS odbędą się w czterech miastach pilotażowych w Europie: Stambule, Sofii, Barcelonie i Kardicy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
apka
pasażer
UITP

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....