TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rzym coraz droższy dla turystów
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 16.01.2020 09:30:08
Rzym coraz droższy dla turystów ; fot. Roma Capitale

Jeden bilet do Koloseum i Forum Romanum oraz pobliskich zabytków archeologicznych w cenie 16 euro- to nowa oferta w Rzymie od 1 stycznia. O tych ważnych zmianach dla turystów poinformowało Ministerstwo Kultury Włoch.

Wcześniej za sam wstęp do Koloseum trzeba było zapłacić 12 euro; wraz z podwyżką o 33 procent rozszerzono znacznie liczbę zabytków w sercu Wiecznego Miasta, które można zwiedzić tego samego dnia oprócz antycznego amfiteatru. Na liście tej jest między innymi Dom Augusta, Dom Liwii, kościół Santa Maria Antiqua, świątynia Romulusa.

Bilet na dwa dni

Kolejna propozycja to bilet pod nazwą "Full Experience"(pełne doświadczenie) za 22 euro, który umożliwia zwiedzanie tych wszystkich miejsc przez dwa dni.

Inicjatywy te stanowią także rozwiązanie w obliczu stale rosnącej liczby zwiedzających Koloseum. Dyrekcja zabytku zdecydowała, że z powodów bezpieczeństwa w środku nie może tam przebywać jednocześnie więcej niż 3 tysiące osób. W sytuacji, gdy limit ten jest wyczerpany, można będzie w oczekiwaniu na wejście zobaczyć inne pobliskie zabytki na Palatynie i w okolicach.

7 mln rocznie

Jak obliczono, w ciągu ostatnich dziesięciu lat, Koloseum odwiedziło 60 milionów ludzi. W zeszłym roku liczba turystów przekroczyła 7 milionów.

Amfiteatr Flawiuszów jest na czwartym miejscu najczęściej zwiedzanych zabytków na świecie, po Luwrze, Wielkim Murze Chińskim i narodowym muzeum w Pekinie.

Na przyszły rok planowana jest też inauguracja turystycznej Trasy Nerona w parku archeologicznym wokół Koloseum, obejmującej również pozostałości pałacu cesarza na Palatynie, zniszczonego w wielkim pożarze Rzymu w 64 roku.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Włochy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....