TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Prezydent Poznania o transportowych ograniczeniach: Idiotyzm!
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 26.03.2020 19:00:22
Prezydent Poznania o transportowych ograniczeniach: Idiotyzm! fit. ZTM Poznań

Prezydent Poznania zwrócił się do wojewody wielkopolskiego o to, by policja, strażacy i Wojska Obrony Terytorialnej pilnowały ograniczeń liczby pasażerów komunikacji miejskiej.

Rządowe zalecenia określił mianem idiotycznych.

Wojewoda upomina

Wtorkową decyzją rządu w autobusie czy tramwaju może przebywać tylu pasażerów, ile wynosi połowa liczby miejsc siedzących w pojeździe. Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zwrócił się w środę, 25 marca  do prezydenta Poznania o dostosowanie działań miasta do wytycznych wskazanych przez rząd.

"Proszę o przywrócenie codziennego rozkładu jazdy, który zwiększy liczbę dostępnego dla pasażerów taboru, a tym samym umożliwi dostosowanie się miasta do wytycznych obowiązujących w stanie epidemii" – napisał wojewoda. Mikołajczyk zasugerował także czasową rezygnację z pobierania opłat parkingowych w mieście.

Prezydent odpowiada

W czasie czwartkowej konferencji prasowej prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak odczytał list, który w odpowiedzi na środowe pismo wysłał wojewodzie.

-"W obecnym stanie wyjątkowym w Polsce, którego rząd, chcąc na siłę przeprowadzić wybory, nie ma odwagi tak nazwać, to pan ma szereg narzędzi, by realizować dyspozycje władz RP. W związku z tym, zwracam się do pana z prośbą o zabezpieczenie na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej w Poznaniu przez podległe panu służby (policję, straż pożarną, WOT) możliwości egzekwowania idiotycznych rządowych zaleceń, będących dowodem na to, że władze RP nie wiedzą, jak funkcjonuje transport publiczny, bo z niego po prostu nie korzystają" – powiedział Jaśkowiak.

Zwrócił uwagę, że to wojewoda może nakazać zakładom pracy inne godziny rozpoczynania i kończenia zmian. "W ten sposób może pan znacząco wpłynąć na dostosowanie naszej komunikacji publicznej do wytycznych rządu" – powiedział Jaśkowiak.

-"Nie potrzebowaliśmy wskazówek rządu by dbać o bezpieczeństwo pasażerów transportu publicznego. Od początku na bieżąco monitorowaliśmy napełnienie pojazdów wprowadzając zmiany tam, gdzie było to konieczne. Tramwaje i autobusy dezynfekowaliśmy zanim w rządzie ktokolwiek zaczął się interesować koronawirusem" – oznajmił.

Dodał, że dla zapewnienia obsługi komunikacji publicznej w Poznaniu w zwykły dzień roboczy na trasy wyjeżdża łącznie 290 autobusów i 184 tramwaje.

-"Chcąc dostosować naszą komunikację do wymogów rządu musielibyśmy mieć o połowę, a być może nawet dwukrotnie liczniejszy tabor" – zaznaczył.

26 procent na L4

Podkreślił, że obecnie absencja wśród motorniczych i kierowców poznańskiego MPK wynosi ok. 26 proc. Według Jaśkowiaka przekłada się to na brak możliwości kursowania 59 autobusów i 32 tramwajów.

"Jak widać rząd nie potrafi nawet dokonać prostych wyliczeń. Biorąc pod uwagę powyższe dane moja surowa ocena jego ostatnich dyspozycji nie powinna zatem dziwić czy bulwersować" – dodał Jaśkowiak.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
rząd
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....