TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Po ograniczeniach GZM wzmacnia transport. Od 26 marca
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 26.03.2020 10:30:33
GZM wzmacnia transport. Od 26 marca ; fot. ZTM

Po pierwszym dniu obowiązywania ograniczeń związanych m.in. z dopuszczalną liczbą pasażerów w środkach komunikacji miejskiej, jej organizator na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM) – przywróci od czwartku, 26 marca część kursów.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia od 25 marca do 11 kwietnia 2020 r. m.in. środki publicznego transportu zbiorowego mogą przewozić w jednym czasie nie więcej osób, niż wynosi połowa dostępnych w nich miejsc siedzących.

Czwartkowe zmiany

Jak poinformował w środę wieczorem w swoich mediach społecznościowych ZTM, dla ułatwienia podróży w szczytach komunikacyjnych zdecydował on od czwartku o:

  • wznowieniu kursowania linii tramwajowej nr 11,

  • nowym rozkładzie dla linii tramwajowej nr 14,

  • a także wykonywaniu na obu tych liniach dodatkowych kursów.

  • Ponadto od czwartku do obsługi m.in. linii tramwajowych nr 17 i 19 zostanie skierowany tabor o większej pojemności, a od piątku wznowione zostanie kursowanie autobusowej linii nr 830 w dni robocze.

Współpraca z pasażerami

"Dziękujemy za wszystkie uwagi, które nam przesłaliście. Ale przed nami jeszcze co najmniej 17 dni (ograniczeń - PAP). Dlatego podtrzymujemy naszą ogromną prośbę: stosujmy się bezwzględnie do liczby pasażerów, którzy mogą jednocześnie przebywać w pojeździe. Kartki z tą informacją znajdują się na każdych drzwiach" - przypomniał ZTM.

"Jeśli widzimy, że na pokładzie jest już komplet pasażerów, wykażmy się pełnym zrozumieniem i odpowiedzialnością - nie wsiadajmy do tego pojazdu. Wiemy, też, że się spieszycie, musicie dojechać na czas. Robimy wszystko, aby wam to umożliwić. Nerwy, kłótnie, przepychanki słowne w niczym nam nie pomogą" - ocenił organizator komunikacji publicznej w Metropolii.

"To dla nas wszystkich trudne decyzje i trudne rozwiązania, bo naszym celem jest zapewnienia, abyście mogli bezpiecznie dojechać do pracy i wrócić do domu. Wykażmy się empatią dla współpasażerów, szukajmy rozwiązań, stosujemy się do wszystkich dyspozycji kierowców i motorniczych. Tylko dzięki naszej współpracy i solidarności przetrwamy ten trudny czas" - zaapelował ZTM.

Bez ograniczeń

Już we wtorek wieczorem organizator informował, że w związku z nowymi obostrzeniami skierował od środy na trasy większe pojazdy i zrezygnował z części planowanych wcześniej ograniczeń.

Ponadto Zarząd zlecił operatorom zawieszenie przy każdych drzwiach pojazdów informacji, ile osób jednocześnie może w nich przebywać oraz zapewnienie obsługi linii, z których najczęściej korzystają pasażerowie, przez 18-metrowe pojazdy przegubowe. Wykorzystanie miejsc ma być weryfikowane, a na tej podstawie oferta na obciążonych liniach ma być zwiększana.

Zgodnie z ogólną zasadą w tramwajach ZTM w dni robocze obowiązuje rozkład sobotni, a w weekendy - niedzielny. Autobusy ZTM w dni robocze kursują, jak w dni robocze nieszkolne. Ogółem ma to ograniczać liczbę kursów o 6 proc., podczas gdy liczba pasażerów spadła w ostatnich tygodniach o kilkadziesiąt procent.

W środę samorząd Sosnowca przekazał informację m.in., że kierowcy kursujących na zlecenie ZTM pojazdów mogą prosić o ich opuszczanie, jeżeli liczba pasażerów będzie zbyt duża. W skrajnych przypadkach będą prosili o interwencję straży miejskiej lub policji. Cytowani kierowcy sygnalizowali, że w pasażerowie w środę rano raczej nie stosowali się do nowych zasad.

ZTM apeluje też, by w związku z dynamicznymi zmianami pasażerowie sprawdzali rozkład jazdy na stronie rj.metropoliaztm.pl. W wyniku wdrażania wielu korekt nie jest bowiem możliwe zamieszczanie aktualnych informacji na wszystkich przystankach. Bieżąca informacja jest też dostępna na bezpłatnej infolinii ZTM lub poprzez aplikacje mobilne.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
ZTM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....