TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kraków z nowym rozkładem. Pasażerowie piszą listy
- Opublikowano: 14.04.2020 15:30:17
Kraków z nowym rozkładem. Pasażerowie piszą listy ; fot. UM Kraków

12 kwietnia Kraków wprowadził radykalny model komunikacji miejskiej, gdzie kursy autobusów i tramwajów utrzymywane są wyłącznie w okresach szczytowych, gdy występuje zapotrzebowanie na transport do i z zakładów pracy, czyli w godzinach: 4.30-8.00, 12.30-16.00 oraz 19.00-22.30 (wybrane linie).

W tych okresach zostaną utrzymane częstotliwości kursowania właściwe dla danego dnia tygodnia (z uwzględnieniem wszystkich obowiązujących już ograniczeń). W okresach poza godzinami szczytu (8.00-12.30 oraz 16.00-19.00) będą kursować wybrane linie z częstotliwością co 60 minut.

Jednocześnie zostanie całkowicie zawieszona komunikacja nocna. Zostaną również utrzymane wszystkie zmiany i ograniczenia wprowadzone dotychczas. Wszystkie te zasady będą obowiązywać do czasu zniesienia przez władze państwowe ograniczeń w przemieszczaniu się osób.

Dzisiaj najważniejszy dzień próby dla nowego systemu.

Zdaniem miasta

Jak poinformował dyrektor Zarządu Transportu Publicznego Łukasz Franek, dalsze ograniczenia mają na celu dostosowanie oferty transportu zbiorowego do występujących potrzeb, a także zachęcenie ludzi do pozostania w domach i podróżowania środkami transportu zbiorowego wyłącznie w pilnych potrzebach.

Według niego, decyzja o wyłączeniu ruchu autobusów i tramwajów w godzinach międzyszczytowych oparta jest na zaleceniach resortu zdrowia o nieprzemieszczaniu się. Obserwacje ZTP – poinformował Franek - wskazują, że podróże w tych godzinach wiązały się raczej z chęcią przejażdżki, a nie koniecznością zaspokojenia najpilniejszych potrzeb.

Zdaniem pasażerów

Do naszej redakcji piszą zbulwersowani mieszkańcy, przede wszystkim ci którzy pracują od 8 do 16 lub 9 do 17. Skoro godziny szczytowe kończą się o 8 i o 16, to jak takie osoby mają do pracy dojechać, a potem z niej wrócić? Co z osobami, których godziny pracy są jeszcze inne?

Poniżej list pracownika domu pomocy społecznej pod Krakowem:

"Szanowni Państwo, dotychczasowe ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej już wymagały od pasażerów pewnych poświęceń, wszystkie ograniczenia były jednak z grubsza zrozumiałe. Trudno natomiast zrozumieć dalsze ograniczenia, które sprowadzają się właściwie do niefunkcjonowania komunikacji miejskiej poza arbitralnie zdefiniowanymi godzinami szczytu.

Przekładając na konkret: mieszkając na Woli Duchackiej muszę dojechać na pętlę w Krowodrzy Górce lub w jej okolice, by stamtąd autobusem podmiejskim dojechać do pracy na godz. 19 w podkrakowskich Owczarach. Autobus linii 164 między godzinami 16:18 a 18:56 nie jeździ. Autobus linii 179 nie jeździ między 16:02 a 19:21. Tramwaj linii 50, bezpośrednio dojeżdżający do pętli w Krowodrzy, nie jeździ między 16:57 a 17:57. Autobus podmiejski z pętli odjeżdża o godz. 18:10. Jadąc zatem do pracy na godz. 19 podróż do pracy muszę rozpoczynać przed godziną 17. W przypadku spóźnienia na tramwaj lub jakiejś jego awarii nie mam alternatywy, bo drugi funkcjonujący obecnie tramwaj (linia 24) kończy dzienne kursowanie z Kurdwanowa ostatnim odjazdem o 15:44.

Nie od rzeczy może będzie jak dodam, że pracę w Owczarach rozpoczynam o godzinie 19, bo pracuję w tamtejszym Domu Pomocy Społecznej. W momencie, gdy liczne instytucje publiczne deklarują gotowość wspierania personelu podczas epidemii, Państwo wprowadzacie zmiany trochę, obawiam się, odbiegające od tego trendu. Nie muszę chyba dodawać, że nie jestem jedynym pracownikiem DPS-u w Owczarach, któremu w ten sposób pomogliście dojechać na nocny dyżur.

Nie od rzeczy też może będzie, gdy przy okazji wspomnę o wiecznie zamkniętych toaletach na pętli w Krowodrzy. To tak na wszelki wypadek, gdybyście Państwo proponowali mi umilić sobie czas między jednym tramwajem a drugim autobusem w przyjaznej dla pasażera poczekalni.

Proszę też odpowiedzieć sobie na pytanie, czy płacąc 758 zł za bilet pięciomiesięczny naprawdę stawiam wygórowane wymagania oczekując, że autobus będzie jeździł, a nie nie jeździł".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....