TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Komunikacja tylko w szczytach? W Pile od 5 dni
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.04.2020 15:00:34
Komunikacja tylko w szczytach? W Pile od 5 dni; fot. MZK Piła

Można powiedzieć, że Piła z sukcesem wprowadziła kursowanie miejskich autobusów tylko w szczytach komunikacyjnych. To samo chce zrobić Kraków. Od jutra.

Nowy, tymczasowy rozkład jazdy MZK Piła obowiązuje od poniedziałku, 6 kwietnia.

Od tego dnia komunikacja miejska w Pile nastawiona jest przede wszystkim na dojazdy i powroty z pracy oraz specjalny czas przeznaczony w sklepach na zakupy dla seniorów. Między tymi szczytami wprowadzono przerwy w kursowaniu autobusów. Pojazdy są wtedy poddawane dezynfekcji.

Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji w Pile - po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy do MZK zgłosiło się kilkanaście osób, które wcześniej wykupiły bilety okresowe i - przez ograniczenia w kursowaniu autobusów - nie są w stanie z nich korzystać.

- Każde takie zgłoszenie rozpatrujemy indywidualnie, z tymi klientami jesteśmy w kontakcie i mamy dla każdego przygotowaną propozycję. Jeśli więc występują takie sytuacje prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Sprzedaży i Marketingu MZK pod numerem telefonu 67 213 97 31 - informuje MZK.

MZK tłumaczy

Przed wprowadzeniem ograniczonego rozkładu jazdy, MZK Piła szczegółowo wytłumaczyło pasażerom, dlaczego to robi i to jest chyba gwarancja sukcesu takiej operacji. Komunikacja!

Przed zmianą przewoźnik wystosował list, w którymi informuje, że po zaostrzeniu przez rząd zasad kwarantanny oraz w związku z ograniczeniami poruszania się po mieście, w komunikacji miejskiej w drugiej połowie marca nastąpił blisko 70% spadek liczby przewożonych pasażerów. Z kolei na kwiecień z zakupu biletów okresowych zrezygnowało ponad 70% klientów. W tej sytuacji utrzymywanie połączeń, z których w ogóle nie korzystali pasażerowie lub korzystali pojedynczy pasażerowie jest nieekonomiczne, tym bardziej, że koszt przejazdu pojedynczego pasażera w takiej sytuacji wynosi nawet kilkaset złotych.

Prowadzone przez MZK codzienne badania liczby przewożonych pasażerów wykazały, że:

  • komunikacja miejska w tym czasie wykorzystywana jest praktycznie w szczytach komunikacyjnych na dojazdy do pracy w trzech głównych kierunkach: Signify, Szpital, zakłady usytuowane przy końcu al. Wojska Polskiego (Colours Factory, Sanita, Hass i Karpol), z tych kursów w czasie kwarantanny korzystało około 90 % przewożonych pasażerów,

  • poza godzinami szczytowymi na około 20 % kursów nie było żadnego pasażera (tj. od przystanku początkowego do przystanku końcowego, na całym kursie nikt nie wsiadał do autobusu), a na pozostałych 80 % kursów pomiędzy szczytami komunikacyjnymi przejechało łącznie maksymalnie kilku pasażerów (z tym, że w tych przejazdach na wielu odcinkach pomiędzy przystankami pośrednimi też nie znajdowali się pasażerowie).

Ograniczenia plus dezynfekcja

Biorąc pod uwagę te argumenty, przewoźnik zadecydował 6 kwietnia o wycofaniu kursów pomiędzy szczytami.

Warto dodatkowo zaznaczyć, że wszystkie pojazdy po zjeździe z linii szczytowych poddawane są dezynfekcji.

-"Biorąc jednak pod uwagę, że sytuacja cały czas się zmienia, w sposób ciągły współpracujemy z kluczowymi zakładami pracy i po wprowadzeniu ograniczeń napełnienia pojazdów newralgiczne kursy pracownicze cały czas wspomagamy dodatkowymi autobusami. W uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu z zakładami pracy, kierujemy także tam dodatkowe autobusy. Największe wsparcie kierujemy do szpitala - informuje MZK Piła. - Zdajemy sobie sprawę, że może być grupa klientów, których ta zmiana dotknęła, szczególnie jeśli wykupili bilet okresowy. Jesteśmy na to przygotowani. Z niecierpliwością oczekujemy na zakończenie zaistniałej sytuacji i możliwość powrotu do funkcjonowania jak przed wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
Piła

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....